* למידע נוסף והרשמה לחץ כאן, או התקשר: 052-3281781
בית הספר החדש לפסיכותרפיה
יהווה חממה ללימודי פסיכותרפיה מהסוג החדש: כזו הממוקדת ברגשות, מכוונת אל החוויה, מכירה במרכזיות צרכי ההתקשרות ומבוססת על מחקר מעמיק  >> קרא עוד
קורסים


סכמה תרפיה / פרופ' אשכול רפאלי
סכמה תרפיה (Schema Therapy) הינה שיטת טיפול חדשנית שהתפתחה לכדי טיפול אינטגרטיבי ייחודי המותאם לכל קשת הפרעות האישיות וכן לקשיים רגשיים ובין-אישיים מתמשכים. השיטה פותחה על-ידי דר' ג'פרי יאנג ומעוררת עניין רב בעולם, במיוחד לאחר שבשנים האחרונות זכתה לתיקוף מחקרי מרשים בכל הנוגע ליעילותה הרבה בטיפול בהפרעות אישיות קשות.
>> למד עוד
טיפול ממוקד-אמוציות / דר' בן שחר ודר' איב אלון
טיפול ממוקד-אמוציות הוא טיפול אינטגרטיבי שפותח על-ידי פרופ' לזלי גרינברג. הטיפול מבוסס על יצירת ברית טיפולית בטוחה ואמפטית בה המטפל נוכח בצורה מלאה ומכוונן למצב הרגשי של המטופל בכל רגע ורגע. המטרה של ברית טיפולית כזו היא כפולה: גם ליצור סביבה בטוחה לעיבוד של רגשות כואבים וגם כתהליך מווסת רגשות בפני עצמו. בתוך הקונטקסט הזה, המטפל משלב התערבויות חווייתיות שמטרתן לעזור למטופל לפתח מודעות לרגשות, להביע רגשות, לווסת רגשות בצורה יעילה ולשנות רגשות שאינם אדפטיביים.
>> למד עוד
סדנת טיפול בין-אישי / ד"ר אלכסנדרה קליין רפאלי
פסיכותרפיה בינאישית (Interpersonal Psychotherapy) היא גישה טיפולית אינטגרטיבית המתמקדת באירועי החיים הנוכחיים של המטופל, ובכלל זה תפקודו החברתי והבינאישי, כאמצעי להבנה ולטיפול במגוון רחב של סימפטומים פסיכופתולוגיים. הגישה, שהינה קצרת-מועד, הראתה יעילות מרשימה בטיפול בדיכאון מג'ורי כמו גם בסדרה ארוכה של הפרעות אחרות במחקרים רבים שהתפרסמו בשנים האחרונות. צורתו הנוכחית של הטיפול פותחה על-ידי ד"ר ג'רלד קלרמן המנוח וד"ר מירנה וויסמן ושואבת במידה רבה מעבודתו של הארי סטאק סאליבן בפסיכואנליזה הבינאישית ומתיאוריית ההתקשרות של ג'ון בולבי.
>> למד עוד
טיפול זוגי ממוקד-רגש / אוסנת כהן-גנור
טיפול זוגי ממוקד-רגש (EFT-Emotionally Focused Couples' Therapy) הוא שיטה פורצת דרך, ממוקדת וקצרת-מועד לטיפול זוגי. השיטה משרטטת מפה להבנת קשרי אהבה ומאפשרת למטפל/ת להבין יחד עם בני הזוג את דפוסי הקשר הכובלים והמחבלים שהביאו אותם לפנות לעזרה, כמו גם ליצור דרכים חדשות להתקרב. באמצעות עבודה ממוקדת רגש מתאפשר לכל אחד מבני הזוג לחוות את צרכי ההתקשרות הבסיסיים שלהם, לבטא אותם, למצוא דרכים חדשות להניע את ה 'ריקוד' הזוגי וגם לנוע בתוכו. הטיפול הזוגי ממוקד-הרגש פותח ע"י פרופ' סו ג'ונסון בקנדה בשלהי שנות ה-80. כיום EFT מצויה בחוד החנית של הטיפול הזוגי בעולם ונמצאה כאחת השיטות האפקטיביות ביותר ליצירת שינוי במערכות יחסים במצוקה.
>> למד עוד
טיפול משפחתי מבוסס התקשרות / פרופ' גארי דיימונד
טיפול משפחתי מבוסס התקשרות (Attachment Based Family Therapy) הינו מודל פסיכותרפי ממוקד-רגשות המתבסס על שיקום האמון בזולת ותכליתו איחוי קרעים בינאישיים ובנייה-מחדש של יחסי הורה-ילד (בכל הגילאים) כך שהללו יוכלו לשמש כבסיס בטוח ולהעניק הגנה רגשית. הטיפול המשפחתי מבוסס-ההתקשרות הינו מודל הטיפול המשפחתי היחידי שהינו בעל משנה סדורה המגובה על ידי מחקר אמפירי, מודל המתמקד באופן ספציפי בתהליכים משפחתיים ואינדיבידואליים הקשורים בדיכאון ובאובדנות בקרב מתבגרים וצעירים. המודל מתבסס על תיאוריות בינאישיות המציעות כי איכות הקשרים הבינאישיים בתוך המשפחה עשויה לזרז, להחמיר, או לחילופין לבלום, דיכאון והתאבדות בקרב בני נוער
>> למד עוד


בשיתוף פעולה עם: