* למידע נוסף והרשמה לחץ כאן, או התקשר: 052-3281781

לטפל בעצמנו, לטפל בעולם

דאגה עצמית (Self-Care) של המטפל/ת

סדנה בת יומיים בהנחיית שלומית פלד

יום חמישי ה- 27.11.14 בין השעות 9:30 עד 16:30,      יום חמישי ה-4.12.14 בין השעות 9:30 עד 16:30

מטרות

רבים מאיתנו המטפלים והמטפלות מתמודדים עם ההשלכות של עבודתנו על רווחתנו הנפשית והפיזית. לעיתים אנו מרגישים שחיקה, עייפות אמפתית או סובלים מכאבים גופניים. לא תמיד אנו מקשרים זאת לעבודתנו.

הסדנה תאפשר למשתתפים בה לחקור ולהעמיק בנושא של דאגה עצמית של מטפלים, כמו גם לקבל כלים ולחזק משאבים הנחוצים לרווחת העוסקים במקצועות הטיפול.

הסדנה מתבססת על עבודתה של באבט רוטשיילד וחוקרים עכשוויים אחרים מתחום הנוירופסיכולוגיה של הטראומה. היא מורכבת מחלקים תאורטיים, חווייתיים והתנסותיים. בעזרת תירגולים, תאורי מקרה והדגמות חיות נלמד על הדרך בה אנו עובדים עם מטופלינו, ה"איך" הטיפולי שלנו, ועד כמה אנו מכוונים לדאוג גם לרווחתנו.

הנחת היסוד של הסדנה היא שישנם דברים שאנו עושים בחדר הטיפולים באופן אוטומטי ובלתי-מודע. לדוגמא: אנו נשענים קדימה כשהמטופל במצוקה רגשית, מתאמים את אופן נשימתנו עם זה שלו, "לוקחים" על עצמינו מתחים וכאבים של מטופלים. המחיר עלול להיות פגיעה בחיי היום-יום שלנו. הגברת המודעות לפעולות אלו, תאפשר לנו מרחב בחירה ותמנע שחיקה.

בין הנושאים בהם נעסוק:

  • על שחיקה וטראומטיזציה משנית
  • נוירוני מראה ואמפתיה סומטית – הנוירופיזיולוגיה של הטיפול הפסיכולוגי.
  • הגברת המודעות לדרך בה אנו עובדים כדרך לוויסות עצמי בחדר הטיפולים.
  • אמונות-היסוד הנמצאות בבסיס המכוונות לדאגה העצמית של כל אחד מאיתנו.
  • חיזוק משאבים קיימים ופיתוח משאבים חדשים לעזרת המטפל.

הסדנה מיועדת למטפלים בעלי ניסיון. בשל אופייה ההדרכתי, מספר המקומות בה מוגבל. מומלץ לבוא בבגדים נוחים.

על המנחה

שלומית פלד (מ.א.) היא פסיכולוגית ועובדת סוציאלית. את התואר השני שלה בפסיכולוגיה גופנית למדה באוניברסיטת סן פרנסיסקו, California Institute of Integral Studies, התמחתה בשיטת האקומי ובשיטת פסיכותרפיה סנסורימוטורית לטיפול בטראומה, כמו גם ב-EMDR. לימדה קורסים שנתיים בפסיכותרפיה ממוקדת גוף במרכז הישראלי לרפואת גוף נפש ברמה"ש. העבירה הרצאות וסדנאות רבות בנושא של טראומה ושמירה עצמית של המטפל. מדריכה מטפלים מנוסים בשילוב של הגוף בטיפול מילולי. עובדת עם מבוגרים בקליניקה פרטית ברמת השרון.

משתתפים

הסדנא מיועדת לפסיכולוגים קליניים, שיקומיים, רפואיים, התפתחותיים וחינוכיים, לעובדים סוציאלים קליניים, לפסיכיאטרים מומחים וכן למתמחים במקצועות אלו בעלי ניסיון טיפולי של ארבע שנים לפחות. הסדנא פתוחה גם בפני בעלי תואר שני טיפולי אחר בעלי ניסיון טיפולי של ארבע שנים לפחות. מספר המשתתפים המירבי: 20.

פרטי הסדנא

הסדנא תתקיים לאורך שני ימי חמישי רצופים:
יום חמישי, ה-27 לנובמבר 2014, מ 9:30 עד 16:30.
יום חמישי, ה-4 לדצמבר 2014, מ 9:30 עד 16:30.

עלות הסדנא

לאנשי מקצוע מומחים: 540 ש"ח.
למתמחים: 340 ש"ח.

הרשמה

אנא שלח/י אל המייל שלנו קורות חיים (רזומה).
ההרשמה מראש – לא תתאפשר הרשמה במקום.

מיקום
הסדנא תתקיים בבית-הספר החדש לפסיכותרפיה, מרכז מפ"ט עמל, רח' קהילת קייב 17, צפון ת"א (בסמוך לתיכון ליידי דייויס).