* למידע נוסף והרשמה לחץ כאן, או התקשר: 052-3281781

טיפול משפחתי מבוסס התקשרות ABFT

מנחה: פרופ' גארי דיימונד

28-30.1.15:       יום רביעי 9:00 עד 16:00      יום חמישי 9:00 עד 16:00          יום שישי 9:00 עד 14:00

מטרות

טיפול משפחתי מבוסס התקשרות (Attachment Based Family Therapy) הינו מודל פסיכותרפי ממוקד-רגשות המתבסס על שיקום האמון בזולת ותכליתו איחוי קרעים בינאישיים ובנייה-מחדש של יחסי הורה-ילד (בכל הגילאים) כך שהללו יוכלו לשמש כבסיס בטוח ולהעניק הגנה רגשית. הטיפול המשפחתי מבוסס-ההתקשרות הינו מודל הטיפול המשפחתי היחידי שהינו בעל משנה סדורה המגובה על ידי מחקר אמפירי, מודל המתמקד באופן ספציפי בתהליכים משפחתיים ואינדיבידואליים הקשורים בדיכאון ובאובדנות בקרב מתבגרים וצעירים.

המודל מתבסס על תיאוריות בינאישיות המציעות כי איכות הקשרים הבינאישיים בתוך המשפחה עשויה לזרז, להחמיר, או לחילופין לבלום, דיכאון והתאבדות בקרב בני נוער. בלי קשר לאופן בו נוצרו הקרעים בין ההורים לבין ילדיהם, הטיפול עוזר לבני המשפחה לזהות את הקרעים הללו ולדבר עליהם באופן ישיר יותר. בהקשר של אותן שיחות "בשידור חי", שהן פעמים רבות טעונות רגשית, בני נוער עשויים לשפר את יכולות הויסות הרגשי שלהם ואת כישוריהם בפתרון בעיות בינאישיות בעוד ההורים לומדים כישורי הורות שהם יותר מותאמי התפתחות.

גישת ה-ABFT היא אמנם גישה טיפולית מובנית למחצה, אולם הובלה אפקטיבית של המודל דורשת קבלת החלטות ושיקול דעת קליני רגיש. ולכן, הסדנה בנויה באופן אינטראקטיבי יותר ובעלת אוריינטציה יישומית. נעשה שימוש בדיון במקרים, משחק תפקידים וצפייה בפגישות מוקלטות על מנת להעמיק את הבנתם של המשתתפים ואת יכולתם ליישם את הגישה הטיפולית בקליניקה הפרטית.

בוגרי הסדנה יקבלו תעודה המעידה על סיום סדנת ההכשרה הבסיסית בטיפול משפחתי מבוסס-התקשרות מטעם בית הספר החדש לפסיכותרפיה.

 על מנחה הסדנה

פרופסור גארי דיימונד הוא פסיכולוג קליני מומחה ומטפל משפחתי וחבר בסגל הבכיר במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. אחרי קבלת תואר Ph.D. מאונ' טמפל שבפילדלפיה והתמחות ב-Philadelphia Child Guidance Center, השלים פרופסור דיימונד פוסט-דוקטורט במסגרת המחלקה לפסיכיאטריה שבבית הספר לרפואה באוניברסיטת פנסילבניה. בהמשך שימש כסגן מנהל המרכז לחקר התערבויות משפחתיות בבית החולים לילדים בפילדלפיה. פרופסור דיימונד היה בין מפתחי המודל "טיפול משפחתי רב-מימדי" המיועד למתבגרים המשתמשים בסמים ונמנה בין מפתחי המודל "טיפול משפחתי מבוסס התקשרות" וכיום הוא חוקר וכותב על טיפול משפחתי, טיפול בכעס לא פתור, רגשות בפסיכותרפיה, טיפול במטופלים להט"בים והברית הטיפולית. פרופ' דיימונד מרצה, מכשיר ומדריך מטפלים בכל רחבי הארץ והעולם. ספרו "טיפול משפחתי מבוסס התקשרות" , שנכתב יחד עם פרופסור גיא דיימונד, יצא השנה לאור בהוצאת ה-A.P.A..

 

משתתפים

הסדנא מיועדת לפסיכולוגים קליניים, שיקומיים, רפואיים, התפתחותיים וחינוכיים, לעובדים סוציאלים קליניים, לפסיכיאטרים מומחים וכן למתמחים במקצועות אלו בעלי ניסיון טיפולי של ארבע שנים לפחות. הסדנא פתוחה גם בפני בעלי תואר שני טיפולי אחר בעלי ניסיון טיפולי של ארבע שנים לפחות. מספר המשתתפים המירבי: 30.

פרטי הסדנא

הסדנא תתקיים ב- 28-30.1.15:      

יום רביעי 28.1.15  9:00 עד 16:00      

יום חמישי 29.1.15   9:00 עד 16:00    

יום שישי 30.1.15   9:00 עד 14:00

עלות הסדנא

לאנשי מקצוע מומחים: 950 ש"ח.
למתמחים: 650 ש"ח.

הרשמה

אנא שלח/י אל המייל שלנו קורות חיים (רזומה).
ההרשמה מראש – לא תתאפשר הרשמה במקום.

מיקום
הסדנא תתקיים בבית-הספר החדש לפסיכותרפיה, מרכז מפ"ט עמל, רח' קהילת קייב 17, צפון ת"א (בסמוך לתיכון ליידי דייויס).