* למידע נוסף והרשמה לחץ כאן, או התקשר: 052-3281781

פסיכותרפיה עם הומואים, לסביות, בי וטרנס:

סדנה אינטנסיבית

(כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול…)

מנחה: ד"ר עופר מאורר

מטרות

פסיכותרפיה עם לסביות, הומואים, ביסקסואלים/ות וטרנסג׳נדרים/ות, מעבר לידע וליכולות פסיכותרפיוטיות רגילות, דורשת גם היכרות מעמיקה עם עולמות תוכן יחודיים, רגישות לאופנים השונים בהם הללו מנכיחים את עצמם בתהליכים הטיפוליים וכן היכרות עם אסטרטגיות טיפוליות שעשויות להיות יעילות במצבים אלה.

מעט מאוד תוכניות הכשרה בארץ מספקות מסגרת לימודים כזו שבה מטפלות ומטפלים יוכלו להתוודע אל עולמות התוכן הללו וללמוד את הנושאים אשר עולים כה תדיר בעבודה עם מטופלים/ות להט״בים. הסדנה האינטנסיבית אשר נציע בשנה האקדמית הקרובה בשיתוף פעולה עם ״צוות מטפלים גיי-פרנדלי״ צפויה למלא בדיוק את החלל הזה.

בין הנושאים בהם אנו צפויים לדון בסדנה: מסלולים התפתחותיים של הומוסקסואליות, לסביות, ביסקסואליות, טרנסג׳נדריות, סוגיות טרנספרנס-קאונטרטרנספרנס בטיפול עם להט״בים, טיפול עם משפחות להט״ביות, איידס, יציאה מהארון, זוגיות וחיפוש אחר זוגיות, סמים, אלכוהול ותרבות המועדונים בקהילה, BDSM בקהילה הלהט״בית, עבודה עם הורים ומשפחות של להט״בים, בושה ובדידות, על הבקשה לשינוי הנטייה המינית ועוד.

 בסדנה נשאף לייצר מרחב בטוח בו המשתתפות/ים יוכלו לשתף בהתלבטויות, בהתמודדויות ובהצלחות בעבודה קלינית עם להט"בים, עם דגש רב על דוגמאות מהקליניקה.

למשתתפים יישלחו חומרי קריאה לפני הסדנה.

על המנחה

ד"ר עופר מאורר

פסיכולוג קליני, מייסד ומנהל בית הספר החדש לפסיכותרפיה ללימודי טיפול אינטגרטיבי מבוסס-מחקר וממקימי המכון הישראלי לסכמה תרפיה. חבר בועד הפורום ההתייחסותי בישראל. לאחר השלמת תוכנית ההכשרה הארבע-שנתית בפסיכותרפיה בגישה ההתייחסותית ב'קבוצת שיח' פנה לנהל את התוכנית לתואר שני ביעוץ אינטגרטיבי בשלוחה הישראלית של אונ' דרבי הבריטית, תפקיד שבמסגרתו עסק בהוראה ובפיתוח תחום היעוץ הטיפולי בישראל. בהמשך לעבודת התנדבות מתמשכת בקהילה ההומו-לסבית, ד"ר מאורר הקים לפני כארבע עשרה שנים את 'צוות מטפלים גיי-פרנדלי', מכון לפסיכותרפיה בפריסה ארצית הפונה ללהט"בים ומציע טיפול ממומחים בתחום הנטייה המינית והמגדר. כיום ד"ר מאורר מלמד פסיכולוגיה ופסיכותרפיה במרכז ללימודים אקדמיים MLA, מרצה אורח בתוכניות לימוד שונות בארץ ובחו"ל ומטפל בקליניקה פרטית בתל-אביב. כתיבתו הנוכחית עוסקת בניסיון לייצר גשר תיאורטי בין ההמשגה ההתיחסותית של העצמיות המרובה לבין פרקטיקות טיפוליות מבוססות-חוויה ברוח גישת ה'סכמה תרפיה' לטיפול בהפרעות אישיות קשות.

הרשמה

משתתפים

הסדנא מיועדת לפסיכולוגים קליניים, שיקומיים, רפואיים, התפתחותיים וחינוכיים, לעובדים סוציאלים קליניים, לפסיכיאטרים מומחים וכן למתמחים במקצועות אלו. הסדנא פתוחה גם בפני בעלי תואר שני טיפולי אחר בעלי ניסיון טיפולי של ארבע שנים לפחות. מספר המשתתפים המירבי: 20.

פרטי הסדנא

הסדנא תתקיים במשך יומיים רצופים:

יום חמישי, ה-19 לפברואר 2015, מ 9:00 עד 15:30.

יום שישי, ה-20  לפברואר 2015, מ 9:00 עד 14:00.

עלות הסדנא

לאנשי מקצוע: 540 ש"ח.

למתמחים: 340 ש"ח.

הרשמה

אנא שלח/י אל המייל שלנו קורות חיים (רזומה).

ההרשמה מראש – לא תתאפשר הרשמה במקום.

מיקום
הסדנא תתקיים בבית-הספר החדש לפסיכותרפיה, מרכז מפ"ט עמל, רח' קהילת קייב 17, צפון ת"א (בסמוך לתיכון ליידי דייויס).