* למידע נוסף והרשמה לחץ כאן, או התקשר: 052-3281781

מרצים אורחים

פרופ' גולן שחר

פרופ' גולן שחר הוא מומחה בפסיכולוגיה קלינית ורפואית. את התמחותו הקלינית עשה במרכז לבריאות הנפש שלוותה ובמרכז לחקר הילד של אוניברסיטת Yale ארה"ב. כיום פרופ' שחר הוא פרופסור מן המניין במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב ופרופסור אורח לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת Yale. פרופ' שחר עוסק בפסיכו דיאגנוסטיקה במצבים פסיכותפולוגיים מורכבים ובפסיכותרפיה אינטגרטיבית במצבים קומורבידיים וכרוניים וכן במצבים פסיכוסומאטיים. תחומי המחקר של פרופ' שחר כוללים את הקשר בין אישיות ומצבי לחץ בהתפתחות פסיכופתולוגיה, פסיכוסומטיקה וטיפול. לאחרונה התמנה לעורך הראשי של הז'ורנל הבינלאומי החשוב The Journal of Psychotherapy Integration.

ד"ר שרון זיו ביימן

ד"ר שרון זיו ביימן (Ph.D) היא פסיכולוגית קלינית, מטפלת בפרקטיקה פרטית, מנהלת של 'קבוצת שיח מכון לפסיכותרפיה התייחסותית' ושל 'מרכז שדות יעד חן לשירותים פסיכולוגיים'. היא חברת סגל במרכז ללימודים אקדמיים אור יהודה, מלמדת בתוכנית MA בפסיכולוגיה קלינית באונ' תל אביב ובביה"ס לפסיכותרפיה ממוקדת קצרת מועד ע"ש אלי חן ז"ל. יו"ר הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית (הסניף הישראלי של ה- IARPP) וחברת הבורד של האיגוד הבינ"ל לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית. חברה באגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת. המנהלת המקצועית של פורטל בטיפולנט. חוקרת את יחסי הגומלין בין תהליכי שינוי וטכניקות טיפוליות ועוסקת בהוראה של תיאוריות ומיומנויות טיפוליות.

ד"ר ניסים אבישר

ד"ר ניסים אבישר (Ph.D) הוא פסיכולוג קליני, מרצה בביה"ס לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי ובמסגרות אקדמיות נוספות. בעבודת הדוקטורט בחן את יחסי הגומלין שבין הפסיכולוגיה לבין הפוליטיקה במובנה הרחב, באינתיפאדה הראשונה ובהווה. ממקימי קבוצת "פסיכואקטיב", מטפלים למען זכויות אדם, דיאלוג ושלום. חוקר בתחום יחסי הגומלין שבין הפסיכולוגיה (והפסיכותרפיה בפרט) לבין הפוליטיקה, במובנה הרחב.

ד"ר אפי זיו

ד"ר אפי זיו (PhD, MSW) הינה מומחית לטיפול בטראומה מינית. היא מרצה ללימודי מגדר באוניברסיטת תל אביב, בעלת קליניקה פרטית ומכשירה אנשי מקצוע בתחום של טראומה מינית במסגרת קליניקה "מעוף" שבניהולה ובמסגרת מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בתל אביב. ד"ר זיו גם מרכזת את תחום טראומה ב"קבוצת שיח לפסיכותרפיה בגישה ההתייחסותית". היא כותבת ומרצה בארץ ובחו"ל. מאמרה האחרון "גבריות תחת מתקפה: מבט מחודש על טראומה מינית בגברים" יופיע בגיליון הקרוב של "שיחות".

ד"ר מיה מוכמל

ד"ר מיה מוכמל (Ph.D) היא פסיכולוגית קלינית, מלמדת קורסים בפסיכולוגיה ומגדר, מנהלת קליניקה פרטית ומנחה קבוצות של פעילים חברתיים. כתיבתה עוסקת בתפר שבין פסיכולוגיה, חברה ופוליטיקה, ובהיסטוריה של מושגים פסיכואנליטיים. עבודת הדוקטורט שלה "גבולות בלא נחת: ביקורת פסיכואנליטית על מושג הגבול", נכתבה בתכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בר אילן. בעבודתה הקלינית משלבת ידע מתחומי ביקורת התרבות והמגדר להבנה של מצבים ותהליכים נפשיים ולהתמודדות עימם.