אודות

בית הספר החדש לפסיכותרפיה הוקם מתוך צורך ממשי שהתעורר בשדה לימודי-ההמשך בתחום הטיפול הנפשי וכן בתחום העשייה הטיפולית בישראל. עד כה לא הייתה בנמצא מסגרת לימודים בה מטפלים מנוסים כמו גם חדשים יכלו להיחשף ולהעמיק בגישות הטיפוליות החדשות, האינטגרטיביות ומבוססות-המחקר אשר התפתחו בעולם בשנים האחרונות. וכעת, תחת קורת גג אחת, בית ספרנו החדש מציע ללומדים מסלולי הכשרה, קורסים וסדנאות המציגים תפיסה חדשה לגבי פסיכותרפיה: כזו העושה אינטגרציה תיאורטית וקלינית בין מרכיבים תרפויטיים הכרחיים, כזו המתמקדת ברגשות, מכוונת אל החוויה, מכירה במרכזיותם של צרכי ההתקשרות וכן מתבססת על מחקר מעמיק.

בית ספרנו שואף להוות נקודת מפגש בטוחה המזמינה וקוראת לזרמים השונים בפסיכותרפיה לתקשר זה עם זה ולחשוב יחדיו על האופנים שבהם אנו יכולים ללמוד זה מזה ולהעשיר זה את זה תוך דיאלוג אינטגרטיבי.

בית הספר החדש לפסיכותרפיה הוקם על-ידי קבוצה מייסדת של פסיכולוגים ביוזמתו של ד"ר עופר מאורר, פסיכולוג קליני אשר משמש גם כמנהל בית הספר, ובשיתוף פעולה עם ד"ר ורה רומנו, פסיכולוגית אינטגרטיבית וחוקרת מאוניברסיטת מק'גיל שבמונטריאול. הקבוצה המייסדת שמשמשת גם כוועדה המקצועית של בית הספר כוללת את פרופ' גארי דיימונד, גב' אוסנת כהן גנור, ד"ר אלכסנדרה קליין רפאלי, ד"ר בן שחר ופרופ' אשכול רפאלי.
בבית הספר יוצעו חמישה קורסים שנתיים וסמסטריאליים אשר משקפים את המיטב שיש לזרם האינטגרטיבי להציע: סכמה תרפיה (פרופ' אשכול רפאלי), טיפול ממוקד-אמוציות (ד"ר בן שחר), טיפול בין-אישי (ד"ר אלכסנדרה קליין רפאלי), טיפול זוגי ממוקד-רגש (גב' אוסנת כהן גנור) וטיפול משפחתי מבוסס-התקשרות (פרופ' גארי דיימונד).

כדי לקרוא עוד על החזון התיאורטי והמעשי של בית ספרנו אתם מוזמנים להיכנס ולקרוא את הגרסא המלאה או את זו המקוצרת שמצורפות כאן.

על מבנה תוכנית הלימודים

  • הלימודים בבית הספר החדש מתקיימים לפי מודל Mix & Match, היינו, כל אחד ואחת יוכלו להרכיב לעצמם תוכנית לימודית התפורה ומותאמת אישית לפי צרכיהם והעדפותיהם.
  • הנרשמים לקורס שני באותה שנה אקדמית ייהנו מ-20% הנחה בתשלום עבור הקורס שעלותו הנמוכה מבין השניים.
  • בהתאם לחזון בית-הספר שנוגע לקידום הידע הטיפולי בקרב מטפלים ומטפלות העובדים עם אוכלוסיות מוחלשות בפריפריה, בכל אחד מהקורסים המוצעים תוענק מלגה אחת בת 80% מגובה שכר הלימוד למטפל/ת אשר יעמדו בקריטריון זה.
  • הלימודים יתקיימו במרכז מפ"ט עמל שנמצא רחוב קהילת קייב 17 בצפון ת"א (צמוד לתיכון ליידי דייויס). במקום חנייה חופשית בשפע. מפת הגעה מצורפת כאן. שימו לב: הקורסים בהתמקדות יתקיימו במיקום אחר, לפרטים ראו בעמודי הקורסים.
  • הקורסים מתחילים עם ראשית השנה האקדמית, לפרטים מדויקים יש לפנות אל עמודי הקורסים הרלבנטיים.
  • להרשמה היכנסו אל עמודי הקורס הרלבנטיים ועקבו בקלות אחר ההנחיות שם.
  • לפניות ובירורים בנושא תהליך ההרשמה או לשאלות ניתן לפנות אלינו לטלפון 0523-281781 או למייל PsychotherapyNewSchool@gmail.com